طراحی دکوراسیون اتاق خواب کم جا با کمک ایده های کاربردی

 

اغلب افراد تصور می کنند طراحی دکوراسیون اتاق خواب کم جا کار دشواری است و نمی توانند دکوراسیونی شیک و کاربردی را برای اتاق خواب ها با فضای کوچک طراحی کنند در صورتیکه این تفکر نادرست است و اگر شما فوت و فن هایی را در هنگام طراحی اتاق خواب های کم جا رعایت کنید می توانید شاهد ایجاد دکوراسیونی زیبا در فضای این اتاق خواب ها باشید.

با توجه به کوچک تر شدن متراژخانه ها،امروزه اتاق خواب ها در انواع متراژهای کوچک ساخته می شوند که باید در هنگام طراحی دکوراسیون این خواب ها حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید دکوراسیون اتاق خواب را به فضایی کاربردی و در عین حال شیک تبدیل کنید.

 

 

قبل از هر چیز بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاق کم جا ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه کنید.وسایل و مبلمان با خطوط مستقیم و صاف برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند و بهتر است از وسایل با خطوط منحنی در فضایاتاق خواب کوچک استفاده نشود.تا حد امکان از وسایلی در فضایی اتاق کم جا استفاده کنید که چندکاره هستند،همچنین بهتر است از قرار دادن وسایل با مدل های پیچیده و تزیینات زیاد در فضایی اتاق خواب خودداری کنید.اندازه و سایزوسایل برای اتاق خواب کم جا را می توانید متناسب با مقیاس اتاق خواب انتخاب کنید تا ازشلوغ شدن فضای اتاق جلوگیری شود. توجه داشته باشید که هر چه تعداد وسایل در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کم جا بیشتر باشد فضای اتاق خواب تنگ و دلگیر تر به نظر می رسد بنابراین از قرار دادن وسایل اضافی و بلااستفاده در فضای اتاق خواب های کوچک خودداری  کنید.

 

 

 

 

 

 

برای قراردادن وسایل بیشتر در فضای  دکوراسیون اتاق خواب کم جا می توانید از قفسه های دیواری و با شلف دیواری استفاده نمایید،همچنین می توانید قفسه ها و یا جعبه هایی را برای نگهداری وسایل مورد نیاز خود در زیر تخت خواب قرار دهید.تخت خواب های تاشو از انواع وسایل کاربردی برای فضای اتاق خواب های کم جا هستند همچنین شما می توانید از تخت خواب هایی در اتاق خواب های کوچک استفاده کنید که دارای کشو هستند ویا در زیر آنها فضایی برای  نگهداری وسایل طراحی شده است. انتخاب  رنگ اتاق خواب کوچک یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. رنگ های تیره فضای اتاق خواب را کوچک و تنگ نشان می دهند. و اگر شما به استفاده از رنگ های تیره در اتاق خواب علاقه مند هستید می توانید رنگ وسایل جانبی موجود در اتاق خواب نظیر کوسن و قالیچه و ملحفه را از بین رنگ های تیره انتخاب نمایید، همچنین رنگ های  قسمت های اصلی دکوراسیون داخلی اتاق خواب  کم جا نظیر دیوارو سقف را از بین رنگ های روشن انتخاب  کنید تا فضای اتاق خواب باز و  وسیع تر به نظر برسد.