دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک مناسب خانم های جوان

برای طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و کاربردی می توان از سبک ها و روش های متنوعی استفاده کرد.حتی ترکیب سبک هایی مثل ویمزیکال و مدرن با رنگ های شاد و جذاب باعث ایجاد ظاهری پیچیده و در عین حال صمیمی و دوست داشتنی در اتاق خواب می شوند. در این پست با نمونه هایی آشنا خواهید شد که راهکارهایی متفاوت برای تزئین اتاق خواب دخترانه معرفی می کنند. حتی آنهایی که به رنگ های عموما دخترانه، مانند صورتی،بنفش،علاقه ندارند،در این پست با اتاق های دخترانه سرد و خنک نیز روبرو خواهند شد.بلاخره همه دخترها مثل هم نیستند و برخی رنگ های مردانه را بیشتر می پسندند.

همه می دانیم که اتاق خواب یک فضای خصوصی است و از آنجایی که به ما احساس مالکیت تمام می دهد.باید آنرا مطابق با سلیقه و نظرشخصی خودمان طراحی و تزئین کنیم.برای اتاق های دخترانه شاید کار تزئین و شخصی سازی چالش برانگیز باشد چرا که بیشتر از رنگ های گرم و قوی مثل صورتی،سبز و زرد و بنفش روبرو هستیم که باید با احتیاط از آنها استفاده کرد.البته دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک حتما نباید ازاین رنگ ها استفاده کند.خیلی از اتاق های دخترانه با رنگ های سرد و تیره مانند خاکستری،طوسی و آبی تزئین می شوند.

 

ابتدا از یک اتاق خواب فوق العاده شاد و پر از رنگ های جذاب و پر انرژی شروع می کنیم که منبع بسیار خوبی برای ایده گیری و الهام است. برای دختر خانوم های  نوجوان باید بیشتر به دنبال طرح های کمتر جذاب و زننده و بیشتر سلطنتی و مجلل رفت.مثلا استفاده ازلوستر های لوکس کلاسیک در مرکز سقف یا میز تحریر بزرگ و جادار به همراه صندلی مدرن و ساده به خوبی فضایی لوکس و متعادل را در اتاق خواب ایجاد خواهد کرد.همانطور که مشاهده می کنید در جای جای اتاق از قالیچه تا نوار ابزار سقف،از رنگ های متفاوت استفاده شده است.

 

 

نحوه استفاده ازرنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و مدرن نیازمند بررسی دقیق طرح های مشابهی است که با دقت و جزئیات کامل طراحی شده اند.شکل های زیر یکی از همین اتاق خواب ها را نشان می دهد.که با رنگ صورتی و سفید به سبک دکوراسیون اتاق های پاریسی تزئین شده است.مشاهده می کنید که فقط یکی از دیوارها به رنگ صورتی است و باقی دیوار ها و همینطور سقف یکدست سفید هستند.اما به هوشمندی تمام،رنگ صورتی به صورت جزئی در دکوراسیون اتاق تکرار شده است.مثلا بالش روی تخت،ساعت کنار تخت،لباس آیزان شده و کوسن روی صندلی میز همگی صورتی انتخاب شده اند.

 

 

در بالا گفتیم که برای داشتن یک دکوراسیون دخترانه شیک حتما نیازی نیست ازرنگ های شاد و عموما دخترانه استفاده کنید.اتاق خواب های دخترانه هم می توانند با رنگ های سرد مانند خاکستری و طوسی تزئین می شوند.حتی در اتاق خواب کودک دختر هم ترکیب های تیره با خاکستری و سفید و مقدار خیلی کمی رنگ صورتی کاملا مناسب بچه ها خواهد بود.درست مانند روش بالا،رنگ های گرم دیگر را می توانید توسط دکوری ها یا روتختی و بالش و کوسن به دکوراسیون اتاق خواب وارد کنید.